نیروی انسانی متخصص ، ابزار مقابله با ریسک های نوظهور در بازار بیمه است اقتصاد کلان ، پایگاه خبری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
قیمت موبایل تا ۱۵ درصد کاهش یافت
شاخص بورس 30 هزار واحد دیگر عقب نشست!
منتظر خاموشی در روزهای آینده باشیم؟
چه بر سر بورس آمده است؟
گام بلند پتروشیمی نوری برای صیانت از محیط زیست / افزایش چشمگیر سود نوری با اجرای ‏طرح بازیابی گازهای ترش فلر و تولید کود سولفات آمونیوم
پرونده ادغام بانک‌های نظامی بسته شد
اعتماد سازی برای عموم مردم یک حرکت ملی به شمار می رود
ارزیابی مستمر و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی
واردات خودرو آزاد می‌شود؟
درآمدهای نفتی محقق می شود؟
چرا بانک های نظامی در سپه ادغام شدند؟
یک شرکت پتروشیمی در راه عرضه اولیه
تکمیل مسکن مهر تا قبل از پایان دولت
افزایش قیمت لبنیات متاثر از تحریم ها و نوسانات نرخ ارز است

  آخرين اخبار
درخشش هلدینگ خلیج فارس در همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت
تبدیل شهر زیر زمینی پایتخت به شهری هوشمند
حمایت شهرداری از ساخت بزرگترین بیمارستان غرب تهران
اجرای سوگواره فاطمی در محلات منطقه۲
آمار جهانی کودکان کار
نهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد
بازدید سازمان های متولی در مدیریت بحران از متروی تهران
معرفی مقالات برگزیده هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه
بیمه آسیا طرح بخشودگی صد در صدی جرائم بیمه شخص ثالث را اجرا می کند
تمدید مهلت ثبت نام شرکت در نخستین جشنواره قرآن و عترت بانک کارآفرین در پی استقبال بی نظیر همکاران
  پربيننده ترين اخبار
مجهزترین مرکز چشم پزشکی جنوب تهران در شهر ری افتتاح شد
منتظر خاموشی در روزهای آینده باشیم؟
شاخص بورس 30 هزار واحد دیگر عقب نشست!
موافقت کمیسیون ماده پنج با طرح موضعی محله نفرآباد بر اساس الگوی مسکن ایرانی–اسلامی
چه بر سر بورس آمده است؟
قیمت موبایل تا ۱۵ درصد کاهش یافت
حضور راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه تراکنش ایران
اولویت های بانک گردشگری در دهه آینده
کمک 10 میلیاردی بیمه سرمد برای خرید تبلت‌های دانش‌آموزی
توزیع بسته های معیشی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

نیروی انسانی متخصص ، ابزار مقابله با ریسک های نوظهور در بازار بیمه است

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با تاکید بر این که نمی توان ریسک های نوظهور را پیش بینی و برای تک تک آن ها برنامه ریزی کرد، سرمایه گذاری برای تربیت نیروی انسانی متخصص در مواجهه با ریسک های نوظهور در آینده را ضروری خواند و گفت: اگر چنین زیرساختی آماده شود، مواجهه با «بمباران ریسک های جدید» هم چندان مشکل نخواهد بود.

  

نیروی انسانی متخصص ، ابزار مقابله با ریسک های نوظهور در بازار بیمه است

به گزارش اقتصاد کلان به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه سامان، احمد رضا ضرابیه که در پنل «مدیریت ریسک‌های نوظهور در صنعت بیمه، فرصت ها و چالش ها» در بیست و هفتمین همایش بیمه و توسعه سخن می گفت با بیان این که کشور ما طی چند سال اخیر با ریسک های فاجعه آمیز و بزرگی چون سیل، زلزله و اکنون پاندمی کووید 19 مواجه شده است، افزود: نمی توان پیش بینی کرد در آینده چه ریسک های جدیدی ظهور خواهند کرد، اما بیمه گران باید خود را برای بروز موارد مشابه بیش از پیش آماده کنند.

وی پدیده تحریم اقتصادی علیه ایران را یک ریسک بزرگ برای کشوردانست و یادآورشد: در نقطه مقابل «رفع تحریم ها» هم می تواند یک ریسک بزرگ باشد، چرا که با لغو آن ها ممکن است شرکت های بیمه بزرگ جهان وارد فضای کشور شوند و آن گاه شرکت های بیمه داخلی ناگزیربه رقابت با آنها هستند.

ضرابیه دربخش دوم گفته هایش با اشاره به گسترش سریع و فراگیر استفاده از خدمات دیجیتال و الکترونیک در حوزه های روزمره زندگی مانند خدمات بانکی، خریدهای روازنه، حمل و نقل درون شهری، اظهارداشت : مردم جامعه ما با چنین خدماتی خو گرفته اند و اکنون از ما هم انتظار می رود خدمات بیمه ای را به همین طریق ارائه دهیم ، به عبارتی تغییر روند خدمات دهی خود یک ریسک نوظهوراست و بیمه گران باید متناسب شرایط جدید طرح و برنامه اجرایی داشته باشند.

وی با تاکید بر این که مدل کسب و کار بیمه گران باید متناسب با شرایط روز جامعه تغییر کند، ظهور بیمه نامه های جدید در دنیا را یک اتفاق قابل توجه خواند و گفت: ما در حال فروش بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه با روش های معمول هستیم، در حالی که با ابزارهایی در حوزه بیمه زندگی مواجهیم که خطرات را پوشش نمی دهد، بلکه ممکن است ریسک ها را قبل از وقوع کنترل ، سلامتی افراد را مراقبت کرده و ریسک زندگی را با افزایش طول عمر افراد مدیریت کنند.

ضرابیه جمع آوری و تحلیل داده ها را یکی از ابزارهای کنترل ریسک بیمه گران عنوان کرد واظهارداشت: ما داده ها را جمع آوری کرده ایم، اما ارزیابی خسارات را بر اساس آن داده ها انجام نمی دهیم، به عبارتی اگرخسارات براساس داده ها ارزیابی شود، به طور کلی روش فعالیت بیمه گران تغییر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه سامان بهره گیری از " نوآوری باز " را یکی از ابزارهای پیشرفته برای تسریع در حرکت بیمه گران خواند و با اشاره به این که سرمایه گذاری در جذب استارت آپ ها باید به یکی از اولویت های بیمه گران تبدیل شود، گفت: اگر چه تعریف استارت آپ ها در حال حاضر به واحدهای مقایسه قیمت خدمات بیمه ای محدود می شود، اما آنها در آینده نزدیک می توانند تحولات بزرگی در صنعت بیمه ایجاد کنند، درمقابل چنانچه از آنها حمایت نشود و جلوی پایشان فرش قرمز پهن نشود، به صنعت دیگری کوچ خواهند کرد.

ضرابیه با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های نوآوری باز در صنعت بیمه، شرکت های بیمه را به ایجاد «شتاب دهنده» در حوزه استارت آپ ها فراخواند و ادامه داد: یکی دیگر از امور اصلی برای مواجهه با ریسک های نوظهور، سرمایه گذاری برای جذب و تربیت سرمایه انسانی متخصص است، چرا که سرمایه انسانی دانشمند و دارای علم روز می تواند صنعت را متحول کند.

ضرابیه همچنین با بیان این که توانمندسازی شبکه فروش و تبدیل آن به مجموعه های بزرگ با درآمدهای قابل توجه باید چشم انداز بیمه گران باشد، خاطرنشان کرد: بزرگ شدن شبکه فروش باعث می شود محصولات شرکت های بیمه متناسب با نیاز مشتری طراحی شود و این خواسته نهایی ماست.

وی تاکید کرد : صنعت بیمه باید در حوزه بیمه های اتکایی بیش از پیش فعال شود، چرا که این اقدام به افزایش لایه های نظارتی و در نتیجه هدایت دقیق شرکت ها به مسیر درست بیمه گری منتهی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه سامان ایجاد «سنهاب» را گامی بزرگ در راستای تحلیل داده های صنعت بیمه خواند و استفاده از این ظرفیت برای کنترل ریسک های موجود و ریسک های نوظهور را خواستار شد.
 شماره خبر : 14603      انتشار : 30/9/1399        آرشيو بیمه         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

اقتصاد کلان

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست