تقویت همکاری ها در دستور کار بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران اقتصاد کلان ، پایگاه خبری اقتصاد کلان

  امروز شمسی

  تماس با ما  تماس با ما   طلا و ارز  طلا و ارز   معدن  معدن   صنعت   صنعت    بیمه  بیمه   بانک  بانک   بورس  بورس   اقتصاد اجتماعی  اقتصاد اجتماعی   اقتصاد سیاسی  اقتصاد سیاسی   اقتصاد بین الملل  اقتصاد بین الملل   اقتصاد کلان  اقتصاد کلان   صفحه اصلی  صفحه اصلی  

  خبرهای برگزيده
قیمت موبایل تا ۱۵ درصد کاهش یافت
شاخص بورس 30 هزار واحد دیگر عقب نشست!
منتظر خاموشی در روزهای آینده باشیم؟
چه بر سر بورس آمده است؟
گام بلند پتروشیمی نوری برای صیانت از محیط زیست / افزایش چشمگیر سود نوری با اجرای ‏طرح بازیابی گازهای ترش فلر و تولید کود سولفات آمونیوم
پرونده ادغام بانک‌های نظامی بسته شد
اعتماد سازی برای عموم مردم یک حرکت ملی به شمار می رود
ارزیابی مستمر و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی
واردات خودرو آزاد می‌شود؟
درآمدهای نفتی محقق می شود؟
چرا بانک های نظامی در سپه ادغام شدند؟
یک شرکت پتروشیمی در راه عرضه اولیه
تکمیل مسکن مهر تا قبل از پایان دولت
افزایش قیمت لبنیات متاثر از تحریم ها و نوسانات نرخ ارز است

  آخرين اخبار
اهالی قلب طهران همسایه هم می‌شوند
شهر خوب یک اتفاق نیست، یک انتخاب است
«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری
تقدیر شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان از خدمات شایسته بیمه سینا
سفر مدیرعامل بیمه سینا به استان کرمان
همراه اول در نصب و راه‌اندازی تعداد سایت‌های جدید رکوردشکنی کرد
ششمین دورۀ «الکام‌استارز» با حمایت ایرانسل آغاز به کار کرد
دریافت تندیس و لوح تقدیر توسط شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان
مددسرای منطقه۹ به صورت شبانه‌روزی پذیرای مددجویان
برپایی سوگواره عزاداری فاطمی در فضای مجازی و میدانی با مشارکت سرای محلات
  پربيننده ترين اخبار
امضای تفاهم‌نامه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و مجتمع سیتی‌استار مشهد
داریوش سلیمی سکان دار معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش
ویژه برنامه‌های همراه اول در ایام فاطمیه
آمادگی همراه اول برای هوشمند کردن فرایندها در حوزه انرژی
لنز ایرانسل میزبان اجرای آنلاین نمایش «زخم مدینه»
اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در منطقه 2
عزم سازمان منطقه آزاد کیش برای توسعه و رونق اقتصادی بندر چارک
اعطای تسهیلات به کارکنان تعاونی مسکن برق و پست هرمزگان
تقدیر از برگزیدگان فراخوان طرح های منتخب لباس فرم کارکنان
اجرای طرح تغییر رفتار شهروندی درحوزه «آپارتمان نشینی»
اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی 2022قطر معرفی شدند
  اوقات شرعی  ارسال خبر به ما : چاپ

تقویت همکاری ها در دستور کار بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران

اقتصاد کلان: بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران با هدف تقویت تعاملات فی ما بین، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

  

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در قالب این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران رسید، طرفین سطح همکاری های خود را در امور بانکی و همچنین دیگر زمینه های مورد توافق، ارتقا خواهند داد.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضا و تبادل این تفاهمنامه با اشاره به این نکته که شرکت ملی صنایع مس ایران از مشتریان بزرگ و تاثیرگذار نظام بانکی و به ویژه بانک ملت است، اظهار داشت: فعالیت های این شرکت به کل اقتصاد کشور کمک می کند و ما از امضای تفاهمنامه با این شرکت برای گسترش تعاملات، خوشحالیم.
وی با تاکید بر این نکته که کسب رتبه دوم شرکت ملی مس ایران در بین شرکت های بورسی کشور و همچنین جایگاه دوم ایران در بین کشورهای دارای مس در جهان، قابل افتخار است، ادامه داد: بانک ملت هم از بانک های بزرگ و موثر در اقتصاد کشور است و هرجا پروژه بزرگی در کشور انجام شده یا در حال انجام است بی تردید رد پای بانک ملت در آن پروژه دیده می شود.
دکتر بیگدلی مدیرعامل:
بانک ملت ۲۰ میلیارد دلار در حوزه نفتی کشور سرمایه گذاری کرده است
مدیرعامل بانک ملت با اشاره به حضور این بانک در تمامی پروژه های پارس جنوبی، اظهار داشت: این بانک بیش از ۲۰ میلیارد دلار در حوزه نفتی کشور سرمایه گذاری کرده و در اغلب پروژه های نفتی، پالایشی و پتروشیمی کشور حضور فعالی داشته و گام های بزرگی را برای رشد و توسعه کشور برداشته است.
وی با بیان این نکته که بانک ملت جزو نخستین بانک هایی است که سود انباشته دارد، اضافه کرد: درحالی که به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد کشور، برخی از بانک ها با ناترازی در صورت های مالی خود دست به گریبان هستند بانک ملت علاوه بر این که سال ها است که از ناترازی خارج شده بلکه از نقدینگی و منابع خوبی برخوردار است.
به گفته وی، بانک ملت علاوه بر این که چهار سال است که حتی یک ریال از منابع بانک مرکزی اضافه برداشت نداشته بلکه در مواقعی ۵۰ درصد تسهیلات بین بانکی را نیز تامین کرده است. ضمن این که از لحاظ ساختار فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک، نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.
دکتر بیگدلی از آمادگی بانک ملت برای همکاری و تعامل با شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه های مختلف  علاوه بر اعطای تسهیلات خبر داد و گفت: بی شک، این تعامل علاوه بر خیر و برکت برای دو مجموعه، منافع خوبی برای کل ملت ایران به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: دو سازمان بزرگ مانند بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران می توانند کارهای بزرگی را به صورت مشترک انجام دهند که تاکنون در کشور انجام نشده است و این همکاری قطعا منافع کشور را تامین خواهد کرد.
مدیرعامل بانک ملت اظهار امیدواری کرد که این بانک بتواند به بانک عامل اول شرکت ملی مس ایران تبدیل شود و تمامی نیازهای مالی و بانکی این شرکت بورسی را به طور کامل تامین کند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:
تفاهمنامه با بانک ملت مقدمه ای برای انجام سرمایه گذاری های جدید در صنعت مس خواهد بود
دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت بورسی، اعلام کرد که انعقاد تفاهمنامه با بانک ملت مقدمه ای برای انجام سرمایه گذاری های جدید در صنعت مس، حوزه تامین مالی و همچنین نیروی انسانی این شرکت خواهد بود.
وی اضافه کرد: در عین حال این همکاری می تواند زمینه را برای ایجاد شرایط بهتر برای دیگر فعالیت های اقتصادی نیز فراهم کند و با اجرای این تفاهمنامه، شرکت ملی صنایع مس ایران تاثیر جدی خود را در تولید ناخالص ملی کشور برجای خواهد گذاشت.
دکتر سعد محمدی با بیان این نکته که ایران ۴.۵ درصد ذخایر مس جهان را در اختیار دارد، اعلام کرد که با اکتشافاتی که در حال انجام است، رتبه ایران از جایگاه هفتم به جایگاه ششم ارتقا خواهد یافت.
عباس جعفرلو، معاون مدیرعامل بانک ملت در امور بانکداری شرکتی و تجاری هم در این جلسه گزارش مختصری از تعاملات با شرکت ملی مس و اقدامات انجام شده برای تدوین این تفاهمنامه ارائه کرد.
این گزارش حاکی است، عزیز آخوندی اصل، عباس جعفرلو، سیدابوطالب دیبایی و مجید ابراهیمی معاونان مدیرعامل، حسن کمالوند و علی اکبر صابریان مدیران امور و مجتبی توکلی رییس اداره کل بانکداری شرکتی بانک ملت در جلسه امضای تفاهمنامه با شرکت ملی مس ایران حضور داشتند.
مدیران عامل بانک ملت و شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین در پایان آیین این تفاهم نامه در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی بانک ملت اظهار امیدواری کردند که با امضای تفاهمنامه یادشده، اقدامات جدید و بزرگی با همکاری دو مجموعه انجام شود که اثرات بزرگی را در اقتصاد کشور برجای بگذارد.
 شماره خبر : 14592      انتشار : 29/9/1399        آرشيو بانک         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

اقتصاد کلان

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد

برنامه نويسی : اصفهان هاست